Firma transportowa może nie być elastyczna

Transport to tradycyjnie jedna z najszybciej rozwijających się części gospodarki. Kiedy słyszy się o bankructwach firm transportowych, zazwyczaj jest to związane z przesyceniem rynku, czyli po prostu z sytuacją, w której z dobrej koniunktury postanowiła skorzystać cała masa przedsiębiorstw i o prostu zabrakło dla nich miejsca na rynku. Takie przesycenie rynku wcale jednak nie musi oznaczać, że firma transportowa będzie czekała na nasze skinienie dłoni niczym taksówka. W rzeczywistości bowiem jest to biznes wymagający bardzo dokładnego planowania,  dbałości o sprawność techniczną pojazdu, punktualności i ogólnie działania w sposób, który nawet bardziej przypomina służbę zdrowia niż coś odnoszącego się do pojazdów. Z tego powodu można się zdziwić, kiedy nagle będzie nam potrzebna firma transportowa i okaże się, że żadna w danym dniu nie ma dla nas czasu.

Firma transportowa od ręki? Nie zawsze

Na pewno zawsze znajdzie się jakaś firma transportowa, która w ten czy inny sposób wykona dla nas na szybko praktycznie dowolną usługę. W końcu podstawienie pojazdu nie jest aż tak strasznie skomplikowaną kwestią. Sęk w tym, że bardziej skomplikowane usługi oferowane przez firmy transportowe trochę poważniej podchodzące do swoich obowiązków, są dostosowane nie tyle do zlecenia wynajmującego, co do jego realnych potrzeb. Dobra firma transportowa będzie nas dokładnie wypytywała, co i gdzie chcemy transportować, a nie czym chcemy to robić. Z tego powodu trzeba rozumieć, że jeśli potrzebujemy naprawdę dobrej usługi, powinniśmy o tym pomyśleć zawczasu i przygotować się odpowiednio poprzez wcześniejszy kontakt z firma transportową i umówienie wszelkich szczegółów.

Po co nam firma transportowa?

Pytanie o to, po co nam właściwie firma transportowa, bardzo często jest pytaniem retorycznym, ponieważ jeśli nie jesteśmy w stanie czegoś przetransportować, nie mamy wyboru i musimy korzystać z usług firmy transportowej. Bardzo często jednak prawdziwe pytanie dotyczy tego, czy lepiej będzie skorzystać z usług firmy transportowej, czy skorzystać z własnych środków i co najwyżej wynająć odpowiedni pojazd do wykonania przewozu?

Kto się dwa razy przeprowadzał…

Jak mówi stare przysłowie, kto się dwa razy przeprowadzał, to tak jakby się raz wypalił. Związane jest to z tym, że przeprowadzanie się czy jakiekolwiek inne przenoszenie rzeczy z miejsca na miejsce związane jest z problemem odpowiedniego zabezpieczania wszystkich przenoszonych przedmiotów i przygotowania ich tak przed wyjazdem, jak i w czasie wypakowywania w miejscu docelowym. Wbrew pozorom, są to zazwyczaj bardzo złożone czynności, które będą sprawiały problemy nawet specjalistom z firm transportowych, a osoby niedoświadczone, które nie miały możliwości tak jak firma transportowa wykonać podobnych czynności już wiele razy, z całą pewnością popełnią całą masę błędów. Dlatego jeśli zależy nam na tym, by transport przebiegł szybko i sprawnie, konieczne jest wynajęcie do tego odpowiednich specjalistów. Trzeba naturalnie wziąć pod uwagę koszt takiej usługi, ale trzeba równocześnie rozumieć, że rezygnacja z zatrudnienia specjalistów będzie najprawdopodobniej prowadziła do tego, że pojawią nam się koszty związane z naprawą lub po prostu wymiana części transportowanych rzecz. A do tego na pewno nie można liczyć, że będziemy w stanie pracować równie efektywnie jak firma transportowa.

Dodaj komentarz