Implanty mają sens

 

 

Wciąż jeszcze implantacja sztucznych zębów nie jest w naszym kraju zabiegiem zbyt popularnym. Powoli nie można już tego faktu zrzucać na ceny, ponieważ te spadły w sposób drastyczny. Główną winą niszowego charakteru implementacji jest na dzisiaj brak zrozumienia, jak ważne jest to dla zdrowia.
Problem ubytków w uzębieniu
Każdy dentysta bemowo powie nam, że ubytki w uzębieniu to problem bardzo poważny, który wychodzi daleko poza problem estetyczny. Brak zębów jest zdecydowanie nieładny, ale jest też naprawdę niezdrowy.
Przede wszystkim, kiedy brakuje zęba, chociażby tylko jednego, znajdujące się obok niego zęby tracą swoje naturalne oparcie, przez co mogą się przemieszczać. Czasami prowadzi to do nieprawidłowego zgryzu, a czasami może doprowadzić nawet do złamania się lub zwichnięcia zęba.
W wyniku braków w uzębieniu zaczyna też inaczej pracować cała szczęka. Może dochodzić do jej deformacji z zanikiem wyrostka zębowego na czele. Ostatni z tych problemów to efekt większych ubytków, przez co nie pracują całe fragmenty łuków zębowych.
Ważną kwestią jest ponadto utrudnienie odpowiedniego rozdrabniania pokarmów. Odbija się to na jakości trawienia i powoduje problemy gastryczne.
Implanty to nic wielkiego
Implantacja sztucznych zębów możliwa jest praktycznie u każdego. Tylko osoby, które ze względów zdrowotnych absolutnie nie powinny mieć żadnych zabiegów operacyjnych, są eliminowane z listy kandydatów.
Umieszczanie w łukach zębowych pojedynczych zębów może faktycznie być czasochłonne i kosztowe. W związku z tym coraz częściej dentyści oferują wstawianie mostów, które opierają się na jednym lub dwóch implantach, a czasami też opierają się o własne zęby pacjenta, a posiadają kilka koron, które prezentują się idealnie oraz równie dobrze pracują.

Dodaj komentarz