Implanty zębowe

Posiadanie zębów jest bardzo ważne. Ten truizm zazwyczaj jest jednak mocno niedoceniany, ponieważ wychodzimy z założenia, że nawet jak zaniedbamy zęby, wystarczy tylko wstawić w ich usta protezę i wszystko będzie w porządku. Chirurg stomatolog Warszawa może nam jednak opowiedzieć, że w praktyce wcale nie wygląda to tak dobrze.

Problemy związane z protezami

Pierwszą rzeczą, którą wskaże nam chirurg stomatolog Warszawa, jest fakt, iż brak zębów w łuku zębowym powoduje zmiany w anatomii jamy ustnej. Spowodowane jest to faktem, że nawet jeśli mamy protezę ruchową, nie ma przełożenia odpowiednich siła charakterystycznych dla pracującej szczęki, przez co struktury szczęki powoli zanikają. Nawet laik jest w stanie rozpoznać osobę starszą, która od wielu lat nie posiada zębów, a zmiany zaczynają się pojawiać bardzo szybko w momencie, kiedy zaczyna brakować większej grupy zębów. Co więcej, nawet brak jednego zęba może powodować przemieszczanie się reszty zębów. Chirurdzy stomatolodzy z Warszawy bardzo często spotykają się z powikłaniami właśnie takiej sytuacji. Jeśli zęba nie da się już uratować, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i bać się opisywanych tutaj kwestii. Należy przeprowadzić implantację implantów zębowych.

Implant

Implant zębowy to sztuczny ząb, ale nie tylko jego sama korona, ale wszystko łącznie z korzeniem.  Chirurg stomatolog Warszawa dokonuje jego wszczepienia w wyrostek zębowy, co jest procedurą inwazyjną, ale bezpieczną, robioną tylko w miejscowym znieczuleniu. Obecność implantu pozwala szczęce na pracę tak samo, jak gdyby istniał prawdziwy ząb.

 

Dodaj komentarz