Licówki, czyli zęby jak z Hollywood

Coraz więcej osób trafia do gabinetów stomatologicznych i prosi o zrobienie uśmiechu w stylu Hollywood, czyli idealnie równego i białego. Znakomita większość takich osób oczekuje wybielania zębów, ale taki proces zazwyczaj nie jest wystarczający. Nie dość, że wybielanie zębów na pewno ich nie wyprostuje, to możliwości takiego zabiegu są ograniczone, przez co nawet najlepszy dentysta warszawa wola poprawi kolor zęba tylko o kilka odcieni. Na pewno nie stworzy zębów śnieżnobiałych. Żeby mieć zęby jak aktor z czerwonego dywanu, konieczne jest zdecydowanie się na licówki.

Czym są licówki?

Mówiąc najprościej jak się da, licówki to specjalne nakładki na zęby. Jeśli zdecydujemy się na licówki, dentysta warszawa wola zacznie od bardzo dokładne oczyszczenia naszych zębów i wyleczenia wszelkich problemów, ale znacznie ważniejszy będzie drugi krok. W jego ramach dentysta warszawa wola dokona bardzo poważnej ingerencji w zęby polegającej na tym, że zacznie piłować ich korony. Nie stworzy oczywiście spiczastych potworków, jakie można zobaczyć w filmach grozy, ale często pójdzie nawet  krok dalej. Zadaniem dentysty na tym etapie jest bowiem przygotowanie miejsca na specjalne nakładki na zęby, które będą się prezentować światu jako prawdziwa część zębów.

Kamuflaż

Licówki to swojego rodzaju kamuflaż, ponieważ zmieniają one koronę zęba. Ząb naturalny jest bardziej lub mniej redukowany tak, by zrobić miejsce na sztuczne nakładki na zęby. Czasami mają one postać niemal całej korony, kiedy indziej są tylko cienkimi blaszkami. Taki zabieg pozwala bardzo łatwo wyrównać krzywe zęby, żeby mocno zniszczone, ułamane czy starte, jak również sprawi, że wszelkie tkanki przebarwione przestaną być widoczne – oglądać będziemy licówki. Bo hollywoodzki uśmiech to tak naprawdę one, a nie zęby gwiazd.

Dodaj komentarz