Srebrny liść

Monet bulionowych na świecie jest bardzo dużo, ale początkujący inwestorzy zazwyczaj skłaniają się ku jednej z nich. Jest nią liść klonowy, czyli złota moneta produkowana w najbardziej renomowanych mennicach amerykańskich. Trzeba podkreślać, że do bicia srebrnego liścia, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane jest srebro, a nie złoto, jak to jest zazwyczaj w przypadku monet bulionowych.
Srebrna inwestycja
Inwestycja w srebro różni się od inwestycji w złoto przede wszystkim tym, że na początek potrzeba mniejszych sum pieniądza, by kupić kruszcu całkiem sporo. Drugą poważna różnicą jest to, że srebro cechuje się znacznie większą zmiennością, jeśli chodzi o ceny. Złoto ma wahania cen, ale są one zdecydowanie mniej drastyczne od wahań na rynków srebra. Ogólny trend jest oczywiście jeden i jest to wzrost wartości srebra, ale należy spodziewać się tutaj znacznie większych wahań.
Sam liść klonowy to moneta o wadze jednej uncji przygotowywana z czystego srebra o próbie 0,9999. Miłym dodatkiem jest na pewno bardzo ładna estetyka srebrnego liścia, ale zdecydowanie ważniejsze jest to, że moneta ta stanowi gwarancję wartości potwierdzoną przez rząd kanadyjski jest przyjmowana na całym świecie.
Dla części osób zaskoczeniem może być fakt, że na jej awersie pojawia się brytyjska królowa Elżbieta II. Nie oznacza to wcale, że moneta jest brytyjska. Po prostu Kanada cały czas wchodzi w skład Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i teoretycznie uznaje brytyjską koronę. Nie ma to żadnego znaczenia poza czysto estetycznym i jest bardzo przyjemnym akcentem. Na rewersie już znajdziemy to, od czego moneta wzięła swoje imię.
W samej Kanadzie jest akceptowanym środkiem płatniczym.

Dodaj komentarz